4 výhody dobrých susedských vzťahov

Prilezitosti na spoznanie sa so susedmi bude vela

„Lepší blízky sused, ako ďaleký priateľ.“ Toto známe príslovie starých mám v sebe ukrýva múdrosť, na základe ktorej dnes rastie čoraz viac developerských projektov orientovaných na komunitné spolužitie. Dobré vzťahy so susedmi sú základom spokojného bývania, aj na nich však treba pracovať a udržiavať ich aktívne. Preto je vhodné, keď máte v okolí vhodné podmienky na zoznamovanie sa a socializáciu. Toto sú štyri výhody, pre ktoré sa oplatí bývať tam, kde sú tieto možnosti už vytvorené.

1. Pozitívny vplyv na psychické zdravie

Hoci sa život v komunite môže zdať ako banalita, vedecké pozorovania ukázali, že ľuďom dáva pocit spolupatričnosti a toho, že niekam patria. Po náročnom dni v práci padne vhod hoci aj pár slov, ktoré prehodíte so susedom v parku, v kaviarni či v spoločných priestoroch. Pridáva aj na pocite istoty a bezpečia, a to najmä počas dovoleniek, kedy sa vďaka susedom môžete spoľahnúť na to, že občas skontrolujú vaše obydlie a dajú vám vedieť, že je všetko v poriadku. Lepšie psychické zdravie je jedným z hlavných benefitov žitia v kolektíve.

2. Dostatok možností socializácie

Uzavreté, no prepojené komunity dávajú svojim členom dostatok príležitostí na socializáciu, spoznávanie sa a spoločné riešenie lokálnych problémov. Spoločná infraštruktúra ako komunitný gril, park či záhrady sú skvelým miestom na nadväzovanie nových priateľstiev a utužovanie tých existujúcich. O príležitosti budovania komunity nebude núdza ani v Ovocných Sadoch od JTRE, kde sa v rámci projektu bude nachádzať gril, detské ihrisko, park a lavičky na sedenie či detské ihrisko. Ide o ideálne miesto pre mladé rodiny, ktoré si tak môžu nájsť nových priateľov a svoje ratolesti zblížiť s rovesníkmi, s ktorými môžu nadviazať celoživotné priateľstvá.

3. Zdravšie srdce

Život v komunite má okrem pozitívneho dopadu na psychické a mentálne zdravie človeka vplyv aj na jeho fyzickú stránku. V bezpečných, zelených komunitách s dostatkom možností športového vyžitia či prechádzania sa znižuje riziko srdcových a kardiovaskulárnych ochorení. Kanadskí vedci odhalili, že ľudia v takomto prostredí menej trpia obezitou a civilizačnými ochoreniami, pretože trávia viac času vonku – či už v parku, na detskom ihrisku, alebo rozhovormi so susedmi pri venčení domácich miláčikov.

4. Vyššia hodnota nehnuteľnosti

Kúpa vlastného bývania je pre drvivú väčšinu ľudí najväčšou investíciou v ich živote, a mnohým z nich sa ju neskôr poradí slušne zhodnotiť. Ceny bytov v uzavretejších komunitách s patričným vybavením a infraštruktúrou väčšinou rastú rýchlejšie a výraznejšie, pretože predstavujú ideálnu voľbu pre mladé rodiny, pre ktoré je komunitné bývanie najvhodnejším riešením. Práve byty v Ovocných sadoch ponúkajú ideálne štartovacie byty pre rodičov s malými deťmi za bezkonkurenčnú cenu vo svojom segmente, ktorá pri súčasnom vývoji cien nehnuteľností určite porastie.

Napíšte nám správu

Dohodnite si stretnutie
a vyberte si svoj nový byt

Image
ovocne sady vizualizacia