Ovocné sady Trnávka majú skolaudovanú prvú etapu

Ovocne sady Trnavka

Počtom bytov najväčší rezidenčný projekt developera J&T REAL ESTATE (JTRE) na území bratislavskej Trnávky má právoplatne skolaudovanú prvú etapu. V máji 2020 sa budovaním infraštruktúry začala výstavba komunitného projektu Ovocné sady Trnávka s mnohými benefitmi pre budúcich užívateľov na pozemku s rozlohou 81-tisíc štvorcových metrov. Za 29 mesiacov vyrástlo 6 bytových domov s 550 kvalitnými jednoizbovými až trojizbovými bytmi, ktoré sa rýchlo takmer vypredali a k dispozícii sú už len posledné dva.

Projekt charakterizuje jednoduchá ale funkčná architektúra a veľký verejný priestor so zeleňou a mnohými možnosťami na šport a relax. „Súčasťou projektu je centrálny park s množstvom herných aj komunitných prvkov a verejná materská škola s kapacitou 80 miest. Aj preto Ovocné sady zarezonovali u mladšej generácie a mnoho mladých ľudí si tu našlo svoje prvé vlastné bývanie,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Ovocné sady sú však ideálnou voľbou aj pre páry a rodiny s deťmi, ktoré hľadajú komunitné bývanie v dobrej dostupnosti k moderným službám mesta, ale aj pre seniorov, ktorí naopak uprednostňujú menší byt v pokojnejšej lokalite. V druhej etape projektu JTRE rozšírilo ponuku o ďalších päť bytových domov so siedmimi až ôsmimi podlažiami, ktoré ponúkajú 354 bytov rôznych veľkostí a 123 apartmánov, všetko v kvalitnom štandarde a s efektívnymi dispozíciami. Takmer polovica z nich si už našla svojho budúceho vlastníka. Dokončenie je plánované na rok 2024.

O projekt je od začiatku veľký záujem, o čom svedčí aj fakt, že od uvedenia na trh sa za tri týždne predalo 250 bytov a do kolaudácie bola prvá etapa v podstate vypredaná. „Sledujúc vývoj ponuky a dopytu na trhu novostavieb v Bratislave a zároveň aj rast cien stavebných prác a materiálov sa stále držíme nášho cieľa ponúknuť najdostupnejšie bývanie vo svojom segmente,“ opisuje Ivan Bratko, riaditeľ predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE a dodáva, že druhá etapa projektu, ktorá je už vo výstavbe, ponúka kvalitu za rozumnú cenu.

JTRE si ani v Ovocných sadoch Trnávka neuplatňuje v zmluvách tzv. inflačnú doložku. „Máme dostatočné skúsenosti a osvedčenú stratégiu predaja bytov, aby sme dokázali plynulo reagovať na meniacu sa situáciu na trhu, preto zatiaľ neuvažujeme o prenášaní bremena zvyšovania nákladov na klienta, ktorý už s nami má podpísanú zmluvu o budúcej zmluve,“ vysvetľuje Pavel Pelikán.

Generálnym dodávateľom pokračovania projektu ostalo osvedčené združenie renomovaných stavebných spoločností pod vedením STRABAG Pozemné staviteľstvo, s. r. o.  spolu so SYTIQ, a. s. Spolu s ďalšími dodávateľmi počas takmer 900 dní prác na prvej etape Ovocných sadov Trnávka použili 18 865 kubických metrov betónu a 2 365 ton výstuže, natiahli 262 114 metrov káblov, osadili 1 482 okien a 550 balkónových dverí. V priestoroch dvorov bolo vysadených 269 stromov.

Napíšte nám správu

Dohodnite si stretnutie
a vyberte si svoj nový byt

Image
ovocne sady vizualizacia