Nadčasová detská izba v duchu minimalizmu

Detska izba

Dnešné trendy v dizajne sú iné aj pri detských izbách a riadia sa heslom menej je viac. „Výhodou minimalistického priestoru je okrem toho, že rodičia budú spokojní, lebo v detskej izbičke bude poriadok, aj fakt, že s takto usporiadanou detskou izbou môže rásť dieťa bez zásadných zásahov do dispozície a zariadenia,“ hovorí o výhodách tzv. severského štýlu v zariadení detskej izby architektka spoločnosti JTRE Ingrid Ciberejová. Na to, aby mali dostatok priestoru rodičia aj deti, mysleli architekti aj pri projekte Ovocné sady, ktorého výstavba sa už pripravuje v bratislavskej Trnávke. Priestranné trojizbové byty navrhli tak, aby detská izba bola dostatočne veľká a pohodlná pre dve deti. Projekt teda ponúkne kvalitné bývanie nielen pre mladých ľudí, ale aj pre rodiny s deťmi. Každý byt má balkón, čo môžu oceniť mamičky najmä v období kočíkovania, kedy môžu dať dieťa spať na čerstvý vzduch a mať ho zároveň na dosah. Benefitom projektu sú určite aj verejná materská škola s ihriskom a park.

„Pri návrhoch priestranných trojizbových bytov a tiež detských izieb vždy myslíme na dostatok priestoru na odkladanie vecí a oblečenia,“ vysvetľuje architektka. Už pri sťahovaní sa a zariaďovaní detskej izby a šatníka odporúčajú odborníci rodičom myslieť na to, aby deťom vytvorili šatník, ktorý je funkčný a pozostáva z jednotlivých druhov oblečenia farebne aj štýlovo podobných, aby ich kombinácia bola čo najjednoduchšia. Ľahko kombinovateľné kúsky oblečenia ocenia všetci rodičia najmä počas hektického rána.

Zorganizovať si takýto detský šatník sa dá tromi jednoduchými krokmi:

1. Nechajte vaše deti nech vytiahnu zo skrine ich obľúbené kúsky. Zamyslite sa a nakombinujte veci na niekoľko spôsobov a dní, aby si  mohli ich preferované oblečenie obliecť.

2. Vhodnou voľbou je tiež vytvorenie zoznamu, koľko kusov oblečenia pre deti potrebujete na nadchádzajúcu sezónu. Obsahovať by mal základné kúsky ako pyžamá, spodnú bielizeň a ponožky. Ďalej 4 páry nohavíc, 3 svetre, 8 tričiek, dve bundy a jedny topánky.

3. Nezabúdajte pritom, že všetko by malo spolu farebne ladiť.

Ak tieto tri jednoduché kroky aplikujete na detské oblečenie, môžete podobné pravidlá zaviesť aj pri iných veciach v detskej izbe, napríklad pri hračkách či knihách.

Napíšte nám správu

Dohodnite si stretnutie
a vyberte si svoj nový byt

voliteľné
Image
ovocne sady vizualizacia