Inflačnú doložku v našich zmluvách nenájdete

Obyvacia izba

V poslednom období bolo medializovaných niekoľko prípadov zdražovania nehnuteľnosti po tom, ako kupujúci podpísal zmluvu s developerom a dohodol sa s ním na cene. V našich zmluvách by ste tzv. inflačnú doložku hľadali márne.

Zohľadňuje vyššie náklady

Rovnako ako potraviny či energie stúpajú na cene aj stavebné materiály a cena práce. Najmä menší developeri tak nemusia po uzavretí kúpnej zmluvy na byt či dom, ktorý ešte nie je postavený, zvládnuť zvýšené náklady na jeho výstavbu. Túto situáciu si poisťujú inflačnou doložkou v kúpnej zmluve. Kupujúci buď zvýšenú cenu akceptuje a rozdiel doplatí, alebo od zmluvy odstúpi a developer mu zaplatí prípadnú pokutu. Ide o legálny, no najmä pre kupujúceho veľmi nepriaznivý jav. Ak si napríklad zazmluvnil kúpu bytu pred dvoma rokmi, no dnes je kvôli inflačnej doložke nútený od kúpy odstúpiť, pri súčasnej situácii na trhu nehnuteľností ťažko nájde rovnako výhodnú ponuku. Navyše po raste hypotekárnych sadzieb je oveľa problematickejšie financovať vlastné bývanie. Kupujúci sa preto obracajú na väčších, stabilnejších developerov, ktorí dokážu zvyšujúce sa náklady pokryť bez toho, aby ich dodatočne premietli do kúpnej ceny. Dokončené načas a v požadovanej kvalite

Projekt Ovocné sady Trnávka developera JTRE v sebe spája benefity novostavby s jednou z najdostupnejších cien v Bratislave. Kvalitné, dobre riešené dvojizbové byty tu kúpite pod 180-tisíc, pričom kúpnu cenu podpisujete s garanciou, že predávajúci cenu nebude navyšovať prostredníctvom inflačnej doložky ani ďalšieho mechanizmu. Dohodnutá kúpna suma je v prípade projektov JTRE nemenná.

Po úspešnej prvej etape boli v Ovocných sadoch uvoľnené do predaja ďalšie stovky bytov obklopených zeleným centrálnym parkom, ktorý patrí medzi najväčšie lákadlá projektu. Obyvatelia tu nájdu komunitné vybavenie, detské ihrisko a priestor pre loptové hry. Mladé rodiny poteší aj verejná materská škola priamo v projekte, ktorá by mala byť otvorená už tento rok v septembri.

Ceny bytov sa pohybujú okolo 3 400 eur za meter štvorcový, čo je jedna z najlepších cien v segmente novostavieb v Bratislave. Všetky byty majú balkón, pivničnú kobku a sú vyhotovené v modernom štandarde a s dôrazom na orientáciu a presvetlenie. Vďaka efektívnej dispozícii je možné ich zariadiť skutočne prakticky.

Podvecerna

Okolitá vybavenosť patrí k najlepším v meste

Auto však v Ovocných sadoch určite nepatrí k povinnej výbave. Projekt sa vyznačuje dobrou vybavenosťou, blízko sa nachádza MHD zastávka aj cyklotrasa a pár minút pešo je vzdialená obľúbená letná destinácia Bratislavčanov – Zlaté Piesky. Tí motorizovaní ocenia aj neďaleký pripájač na diaľničný obchvat, vďaka ktorému ste v centre Bratislavy mimo špičky za desať minút. Blízko sa nachádza kompletná občianska vybavenosť s nákupnými centrami Avion, IKEA aj Pharos, ako aj netradičné športoviská ako Jump arena či lezecká stena.

V neistých časoch sa najmä pri kúpe nehnuteľnosti oplatí spoľahnúť sa na kvalitu a zvoliť si stabilitu bez prípadných prekvapení v podobe zvyšujúcej sa ceny. Projekt Ovocné sady Trnávka v sebe spája kvalitu, dobrú vybavenosť a dostupnosť.

Napíšte nám správu

Dohodnite si stretnutie
a vyberte si svoj nový byt

Image
ovocne sady vizualizacia