Novinky zo stavby – časť deviata

Park

Stavebné práce sa z veľkej časti presunuli do vnútra jednotlivých objektov, ale ruch na pozemku napriek tomu neutícha. Priaznivé počasie nám umožňuje pokračovať v terénnych úpravách, realizácii spevnených plôch a sadovníckych prácach.  

V parku sa rozbieha príprava pre výsadbu, navážame a rozprestierame ornicu, aby sme kvetom, okrasným trávam, kríkom aj stromom, ktoré tu čoskoro vysadíme, vytvorili čo najlepšie podmienky. Do dnešného dňa sme už vysadili 120 kusov stromov, 1400 kusov  kríkov a popínavých rastlín, či už v rámci živých plotov alebo k protihlukovej stene. Kvety a trávy – takmer 3 900 kusov - budeme môcť vysádzať najskôr v apríli, ale dovtedy ešte pribudne viac ako stovka ďalších stromov a viac ako 2.500 kríkov a popínavých rastlín. Samozrejme realizácia výsadby je závislá hlavne od klimatických podmienok. Dodávateľ si preto plánuje práce priebežne podľa aktuálnej predpovede počasia, aby mráz drevinám neublížil.

Čo sa týka objektov, vo všetkých sú po tretie poschodie dokončené interiéry v bytoch – kúpeľne, toalety, obklady, dlažby aj podlahy v obytných priestoroch sú hotové a osadené sú všetky vchodové dvere. Na záver sa budú osádzať interiérové dvere a definitívnu bodku dajú maliari. Chodby a schodiská sa budú dokončovať ako posledné, nakoľko sú stále komunikačnými cestami pre pohyb kolegov a materiálu.

Stavebné práce v exteriéri sú zrejmé najmä na druhej etape projektu a za bytovým domami sa už začínajú nad úroveň terénu postupne dvíhať ďalšie objekty. Ovocné sady do svojej ponuky, okrem bytov, zaradili aj apartmány a ateliéry, ktoré sú už na našom realitnom trhu pomerne bežné a ešte stále môžete získať k apartmánu parkovacie miesto zdarma.

Contact us

Arrange a meeting
and choose your new apartment

Image
ovocne sady vizualizacia